کتاب روانشناسی

صبح جادویی

کتاب صبح جادویی اثر هال الرود یکی از بهترین کتاب‌ها در حوزه‌ی رشد فردی و موفقیت است و خواندن آن برای تمامی افراد مناسب است. این کتاب به شما نشان خواهد داد که همه افراد توانایی غلبه بر هر نوع مانعی را دارند و می‌توانند زندگی رویایی خود را خلق کنند.

الرود در کتاب The Miracle Morning, The 6 Habits That Will Transform Your Life Before 8AM  که با نام صبح جادویی، شش عادتی که با انجام آن‌ها قبل از ساعت 8 صبح، زندگیتان متحول خواهد شد، «معجزه‌ی سحرخیزی» و «صبح جادویی، شش عادتی که قبل از ساعت 8 زندگی‌تان را متحول خواهد کرد» ترجمه شده است، با بیان راه‌کارهای مفید در ده فصل به اهمیت سحرخیزی اشاره می‌کند و تاثیرات این عادت را در زندگی ترسیم می‌کند. کتاب از زبان مولف به شکل اول شخص، روایت می‌شود.

در مورد نویسنده کتاب صبح جادویی بیشتر بدانید

هال الرود در سال 1979 در کالیفرنیا به دنیا آمد. او نویسنده، کارآفرین و سخنران انگیزشی خودشناسیِ مطرحی است که نوشته‌ها و سخنرانی‌هایش را براساس تجربیات شخصی خود بیان می‌کند. الرود در نوشته‌هایش سعی می‌کند مخاطب را به رویاهایش نزدیک کند و در نتیجه‌ی متحول شدن خواننده، توانایی‌های درونی انسان را به او یادآوری کند.

الرود در سن بیست سالگی با راننده‌ای مست تصادف کرد و به مدت شش دقیقه قلبش از حرکت ایستاد. او پس از به‌دست آوردن هوشیاری‌اش متوجه شد هرگز نمی‌تواند راه برود. او این اتفاق را پله‌ای برای رشد شخصی‌ تلقی کرد و با روحیه‌ی جنگنده و تلاش‌گر خود، نه تنها توانست روی پایش بایستد و راه رود، بلکه در مسابقات دوی ماراتن به طول 52 مایل شرکت کرد و تا قبل از سی‌‌سالگی به یکی از کارآفرین‌های مطرح تبدیل شد.

صبح جادویی

الرود در دسامبر 2016 تجربه‌ی نزدیک به مرگ را برای دومین بار از سر گذراند. کلیه‌، شش و قلب او به مدت چند دقیقه از کار افتادند. بعد از این اتفاق مشخص شد او نوع نادری از سرطان خون دارد و این شروع سال سخت هال الرود بود. او درمان خود را کامل کرد و به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد.

خلاصه‌ای از فصل‌‌های کتاب صبح جادویی

در فصل اول با عنوان « زمان بیدار شدن با تمام قواست » به کم بودن زمان و کوتاه بودن زندگی اشاره می‌کند. همچنین تاکید دارد انسان‌ها نباید به کمتر از ایده‌آل خود قانع شوند.  

فصل دوم با نام « صبح جادویی؛ زاده‌ی اوج ناامیدی » درباره‌ی امید و ناامیدی در انسان و تاثیر آن بر زندگی و جامعه است.

در فصل سوم، « بررسی حقیقی جامعه‌‌ی 95 درصدی » بزرگترین چالش در تاریخ بشر را به این شکل بیان می‌کند: « این‌که بهانه‌ها را پشت سر بگذاریم، کار درست را انجام دهیم، بهترینِ خودمان باشیم و زندگی رویایی‌مان را خلق کنیم؛ همان نوع زندگی که هیچ محدودیتی ندارد و افراد بسیار کمی تا به امروز به آن دست یافته‌اند.»

فصل چهارم با نام « امروز چرا بیدار شدید؟ » الرود توضیح می‌دهد که اکثریت مردم از بیدار شدن در صبح ناراضی هستند و سپس با بیان دلایل این نارضایتی و عادت صبحگاهی نسبتا همگانی، ذهن انسان را برای حل این مشکل آماده می‌کند.

در پنجمین بخش کتاب، « خط مشی پنج مرحله‌ای بیدار شدن » راه‌کارهایی برای افزایش انگیزه هنگام بیدار شدن در صبح را در اختیار مخاطب می‌گذارد.

در فصل ششم، با نام « منجی‌های زندگی، شش راهکار حیاتی برای زندگی کردن با تمام قوا » به شکاف میان توانایی درونی انسان و شناخت هر فرد از خودش اشاره می‌کند.

و در فصل هفتم تا دهم چگونگی توانمند شدن در سحرخیزی، شناخت راه‌هایی که کمک می‌کنند انسان روز خود را به درستی شروع کند و در ادامه روزهای مفیدی را پشت‌سر بگذارد تا به رویاها و ایده‌آل خود نزدیک‌تر شود، را بررسی می‌کند.

صبح جادویی

جملات برگزیده کتاب صبح جادویی

  • اگر می‌خواهید شب هنگام با رضایتمندی به رختخواب بروید باید صبح‌ها با اراده از خواب برخیزید.
  • برای ایجاد تغییرات عمیق در زندگی دو چیز لازم است، استیصال یا انگیزش.
  • داستان زندگی ما انسان‌ها داستان زندگی زنان و مردانی است که خودشان را دست کم گرفتند.
  • شما با تبدیل شدن به یک انسان جدید و متفاوت، موفقیت را جذب خواهید کرد.
  • با یک ساعت سکوت اختیار کردن می‌توانید بیشتر از یک سال مطالعه علم‌اندوزی کنید.

لذت خواندن بخش‌‌هایی از کتاب صبح جادویی

زمانی را به یاد آورید که برای بیدار شدن بسیار هیجان‌‌زده بودید. شاید عازم سفری بودید که ماه‌ها انتظارش را می‌کشیدید یا اولین روز کاری‌تان و یا در اولین روز مدرسه، شاید هم روز عروسی یا تولد‌تان. برای من این روز، صبح روز کریسمس بود که صرف نظر از اینکه شب قبل چقدر خوابیده بودم صبح روز بعد بسیار هیجان‌‌زده بودم.

شاید شما نیز چنین تجربه‌ای را داشته‌‌اید. این طور مواقع برای بیدار شدن لحظه شماری می‌کنیم. هیجان‌‌زده و پر انرژی هستیم و آماده و قبراق برای شروع روز. حالا فکرش را بکنید هر روز صبح همینطور از خواب بیدار شوید. نمی‌شود‌؟ البته که می‌تواند چنین باشد.

این که هر روز صبح، چگونه از خواب بلند می‌شوید و چه کارهایی را انجام می‌دهید تا حد زیادی بر روی زندگی و موفقیت شما تاثیر می‌گذارد. صبح‌های هدفمند و موفق در نتیجه باعث ایجاد یک زندگی موفق می‌شوند و در مقابل صبح‌هایی که بی‌هدف شروع شوند، زندگی شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهند داد.

شما باید این حقیقت را در زندگی خود بپذیرید و آن را درک کنید که سزاوار بهترین‌ها هستید. شما سزاوار هر چیزی هستید که در این دنیا وجود دارد. این می‌تواند عشق باشد یا ثروت و حتی موفقیت. این که شما این را درک کنید، در بهبود کیفیت زندگی شما تاثیرگذار است. برای اینکه به موفقیت‌های بسیاری برسید، باید برای هر صبح خود برنامه‌ریزی کنید. اما راهکارهایی که این کتاب به شما پیشنهاد می کند:

صبح جادویی

نحوه‌ی بیدار شدنتان از خواب را تغییر دهید

الرود در بخشی از کتاب به شش فعالیتی اشاره می‌کند که بیشترین تاثیر را در زندگی او داشته‌اند و هر روز صبح او به مدت ده دقیقه هر کدام از آن‌ها را انجام داد تا برای او تبدیل به یک عادت شود.

سکوت کنید

سکوت کنید و بر روی نفس‌های خود تمرکز کنید. کمی به درون‌کاوی بپردازید و به طور ناگهان متوجه خواهید شد که تمام اضطراب و استرستان از بین خواهد رفت. این کار باعث می‌شود که آرامش بسیاری به خود منتقل کنید و از حالت گیج بودن هنگام صبح بیرون بیایید.

به مطالعه کردن بپردازید

هر روز ده دقیقه را به مطالعه کردن بخشی از یک کتاب انگیزشی اختصاص دهید تا پس از مدتی این به یک عادت در زندگی شما تبدیل شود.

از جملات مثبت استفاده کنید

سعی کنید با صدای بلند، جملات مثبتی را بخوانید و آن‌ها را به خود تلقین کنید. این تلقین‌ها شما را قدرتمند می‌کنند و باعث می‌شوند به توانایی‌های خود بیشتر پی ببرید.

به تجسم‌کردن بپردازید

سعی کنید ده دقیقه چشمان خود را ببندید و رویاهایتان را تجسم کنید تا بتوانید با تمام وجود آن‌ها را حس کنید.

اتفاق‌های روزانه خود را بنویسید

یک دفترچه تهیه کنید و اتفاق‌هایی که نسبت به آن‌ها شکرگزار هستید و خواهید بود را در آن یادداشت کنید. این باعث می‌‌شود حس رضایت نسبت به خود داشته باشید.

ورزش کنید

با ده دقیقه ورزش صبحگاهی، امید و انرژی به زندگی شما سرازیر می‌شود و بعد از انجام آن، احساس آرامش خواهید داشت.

پیشنهاد خواندن کتاب صبح جادویی به شما

مهم نیست کجای دنیا زندگی می‌کنید و یا چه شغلی دارید و در چه سنی هستید، اگر صبح‌ها به زور از رختخواب بیرون می‌‌آیید و به قول معروف اصلا آدم صبح نیستید به شما خواندن این کتاب را پیشنهاد می‌‌کنیم تا فردای بهتری را شروع کنید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. رابرت کیوساکی بزرگ میگه: «هال اِلرود یک نابغه است و کتاب صبح جادویی واقعاً سحرآمیز.» من این جمله رو باخوندن این کتاب با تمام وجودم حس کردم. تقریباً تمام انسانهای موفق و ثروتمند دنیا، سحرخیز هستند. پس میشه گفت راز موفقیت و ثروت، در سحرخیزی نهفته است. این کتاب رو به تمام کسانی که به دنبال موفقیت حقیقی هستن، به شدت پیشنهاد میکنم.

  2. من کتاب و ۴بار خوندم روش هاش و هم دنبال کردم به نظرم اگر در هیچ زمینه ای دنبال موفقیت نیستین فقط اگه سحر خیز باشین سلامت جسمی و حتی روحیتون تضمین شده ست، متن این کتاب مصداق این جمله ست سحر خیز باش تا کامروا شوی

  3. کتابی به شدت تاثیرگذار در زندگی فردی و کاری مزیت کتاب؛ عملیاتی بودن، تجربه‌های واقعی و همینطور جوان بودن نویسنده هست

  4. به همه اونایی که از خوندن کتاب «صبح جادویی» لذت بردن، پیشنهاد میکنم کتاب «برتری خفیف: تبدیل اقدامات منظم ساده، به موفقیت و خوشبختی نامحدود» از همین مترجم رو مطالعه کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا