کتاب روانشناسی

مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

این کتاب راهنمایی است برای آشنایی زنان با آنچه در فکر و دنیای مردان می‌‌گذرد. در کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن، می‌‌خوانیم که چگونه به عنوان یه زن می‌‌توانیم روابط خودمان را تکامل دهیم. در این کتاب، استیون هاروی از تجربیات شخصی خود استفاده کرده تا رازهایی را درباره آنچه آقایان از عشق، صمیمیت و رابطه فکر می‌‌کنند ارائه دهد.

استیو هاروی کیست؟

استیو هاروی کمدین معروف امریکایی آفریقایی تبار متولد سال 1957 در آمریکاست. او بیش از بیست سال است که رسالت خنداندن مردم را به عهده گرفته‌‌است. به گفته‌ی خود او «شهرت من ریشه در حقیقت و عقلانیت دارد و نتیجه‌ی زندگی، نظاره کردن، یادگیری و شناخت است. بیش‌تر این طنزها در مورد روابط بین زنان و مردان است.» او هم‌‌چنین بازیگر، مجری تلویزیون و رادیو، تهیه‌‌کننده و نویسنده کتاب‌‌های حوزه روابط مختلف هم است.

مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

او کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن (Act like a lady, think like a man) را در سال 2009 نوشت که در آن با روایتی جذاب و طنز، تجربه‌ها و حقایق شخصی‌ خود را در اختیار زنان می‌گذارد و به آن‌ها نشان می‌دهد که مردان هنگام رابطه، صمیمیت و عشق چگونه فکر می‌کنند.

مثل یک زن رفتار کن

همه می‌گویند که زنان موجودات پیچیده‌‌ای هستند و برای همین مردها نمی‌توانند آن‌‌ها را درک کنند چراکه آن‌‌ها به چیزهای گوناگونی نیاز دارند و همیشه انتظار دارند که مردشان همه نیازهای‌‌شان را برطرف کند و همیشه هوای‌‌شان را داشته باشند. زن‌‌ها اغلب نمی‌‌‌گویند به چه چیز نیاز دارند یا منظورشان از یک رفتار چیست. زنان انتظار دارند که مردها آن را در چند دقیقه درک کنند و دقیقا همان کاری را انجام دهند که آن‌‌ها می‌خواهند چراکه فکر می‌کنند درک مردها نیز مانند خودشان است و پیچیدگی صحبت و رفتارهای آن‌‌ها را تحلیل می‌کند.

من همیشه به شوخی گفتم و اعتقاد دارم که به دلیل عدم تحلیل مغز مردها، زن‌‌ها به چهار مرد همزمان نیاز دارند؛ یک مرد پیر، یک مرد زشت، یک مرد بداخلاق و یک مرد خوش طبع به این صورت که مرد پیر، در خانه کنار شما زمان خود را سپری کند و شما را در آغوش بگیرد و به شما آرامش بخشد و از جانب او امنیت مالی و جانی را دریافت‌کنید.

از سوی دیگر مرد زشت (منظور قیافه مرد نیست) در انجام وظایف خانه به شما کمک ‌کند و نگذارد شما با  کارکردن خسته شوید، مرد بداخلاق و با غیرت که هیکل بزرگی دارد و زیرک نیست و می‌تواند نیازهای روحی شما را برآورده کند و در آخر به یک مردی که به همه صحبت‌‌های شما گوش دهد و شما را درک کند و همراه شما از همه چیز و همه کس غیبت کند. حال فرض کنید که یک مرد باید تمام این کارها را برای شما انجام دهد در صورتی که اغلب ما تک بعدی هستیم پس برای همین است که شما را درک نمی‌کنیم.

زن‌‌ها وقتی یک جمله را می‌گویند مردها ساده ترین حالت ممکن را در نظر می‌گیرند، به ساده‌‌ترین مثال ممکن توجه کنید وقتی از دوست پسر خود جدا شدید و او یک بار پس از مدتی به شما پیام می دهد چه از پیام دادن او خوشحال شوید یا نه او را بلاک می‌کنید در بهترین حالت ممکن مرد فکر می‌‌کند که شما از او متنفرید در حالی که زن منتظر پیام بعدی از یک طریق دیگر است.

مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

پس خانم‌‌ها باید برای حل شدن بزرگ‌‌ترین مشکل خود با مرد‌‌ها به جای پیچیده بودن کمی ساده‌‌تر با آن‌‌ها رفتار کنند و حرف خود را مستقیم و بدون حاشیه بگویند. این حرف که مردها تک بعدی هستند بارها از روانشناسان مختلف شنیده شده است و مشکل اساسی مردها همین حرف است. به جای اینک مارا تک بعدی بدانید متمرکز خطاب کنید چرا که با گذاشتن دقت صد‌‌در‌‌صدی بر روی یک مسئله می‌‌توانیم بهتر آن را انجام دهیم.

نوشتاری دیگر: معرفی 5 اثر برتر از نویسندگان زن در جهان

برای همین است که یک مرد می‌تواند در چند ثانیه از یک نفر خوشش بیاید و سریع تصمیم به برقراری ارتباط و دوستی با او را بگیرد. در نتیجه می‌‌توان چنین بیان کرد که مردها بیشتر فکر می‌‌کنند و زن‌‌ها با رفتارشان عمل می‌‌کنند. خانوم‌‌ها می‌‌خواهند تا مردها را درک کنند و انجام این کار بسی سخت است برای همین با یکدیگر در جنگ هستند.

یک رابطه خوب نیاز به محبت و همدلی و البته دعواهای خیلی کوچک دارد چرا که در همین لحظات است که می‌‌توانید یکدیگر را بیشتر بشناسید و روحیات هم را درک کنید. اغلب زن‌‌ها در هنگام ناراحتی گریه می‌‌کنند و مردها سکوت. این یک تفاوت سطحی است که ریشه روانشناختی در بین افراد دارد و همین تفاوت به اصطلاح سطحی است که این دو را بیشتر از یکدیگر جدا می‌‌کند.

“ما نمی‌خواهیم که درکمان کنید فقط برای‌‌مان حریم شخصی بگذارید” بهتر است در ابتدای رابطه برای یکدیگر حد تعیین کنید ولی نه به لحاظی که موجب ناراحتی طرف مقابل شوید و او را کنترل کنید. مرد باید مثل یک مرد بزرگ و منطقی فکر کند و زن مثل یک زن رفتار کند تا رابطه رشد کند.

هاروی در کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن به زنانی که در آستانه‌ی ورود به یک رابطه‌ جدید با شوهر خود هستند یا رابطه‌ای را از پیش شروع کرده‌اند و می‌خواهند آن‌ را ارتقا دهند، کمک چشمگیری می‌کند. استیو هاروی با جمع‌آوری مباحث جامع و کاربردی به زنان سراسر دنیا کمک کرده تا شناخت بهتر و بیشتری از مردان پیدا کنند و اجازه ندهند تا سختی‌ها و مشکلات از لحاظ فکری و جسمی آن‌ها را مورد آزار قرار دهد.

شما‌ با بهره‌گیری از اصول و تیپ‌های گوناگون رفتاری که این کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد و در بیشتر مردان نیز مشترک است، می‌توانید آن‌ها را شناخته و بدانید چه عکس‌العملی از خود در برابرشان نشان دهید.

اصول مورد نیاز آقایان در زندگی مشترک

هاروی در این کتاب سه اصل مهم وفاداری، حمایت و رابطه جنسی را هنگام ارتباط با آقایان مطرح می‌‌کند.

مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن
  • وفاداری: عشق مردان با زنان متفاوت است زن از ته قلب مهربان امیدبخش و عمیق است و به شما وفادار است و خود را در کنار یک مرد دیگری نمی‌بیند اما مردان، وفاداری و با‌‌وفا بودن را نشانه عشق خود می‌دانند.
  • حمایت: نیاز داریم که کسی همیشه پشتیبان ما باشد و مثل یک پادشاه رفتار کند و خانه را به قصد جنگ با دنیا رها می‌‌کند و هنگامی که به خانه برمی‌‌گردد دوست دارد بشنود عزیزم سپاسگزارم برای زحمتی که برای خانواده کشیدی این چنان قدرتی به  مرد می‌‌دهد که تلاش‌‌های او را دو چندان می‌کند.
  • نیاز جنسی: هیچ چیز به این اندازه برای آنان جذاب نیست، مردان نیاز دارند که درگیر زنی باشند که دوستش دارند و به او وفا دارند، زن‌‌ها می‌توانند مدت‌‌ها بدون رابطه جنسی خوب و سرحال باشند ولی مردان اینگونه نیستند. اگر زنی این اصول را برای مردش رعایت نکند مطمئن باشید بیرون خانه به دنبال آن خواهد رفت.

این کتاب در دسته موضوعات روانشناسی قرار می‌‌گیرد و هاروی در آن، روش‌‌هایی را به خانم‌‌ها معرفی می‌‌کند تا کنترل زندگی خودشان را در دست گیرند و اگر در ابتدای شروع رابطه هستند، بتوانند با دانش بیشری روابط خود را ارتقا دهند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. ما نمی‌خواهیم که درکمان کنید فقط برای‌‌مان حریم شخصی بگذارید بهترین جمله ی این کتابه !!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا